skip to Main Content

Získejte nejlevnější pojištění auta

Porovnejte nabídky výhodného pojištění vozidel od největších pojišťoven

Děláme těžkou práci za vás, porovnáváme nabídky od největších značek v České republice, abyste si mohli vybrat to správné pojištění.

Srovnání nabídek 8 pojišťoven

Zcela zdarma, nezávazně a za pár minut pro vás porovnáme nabídky pojištění aut u největších českých pojišťoven.

Pojištění přímo na míru

Zadejte požadované i nepovinné informace a získejte přesně nabídku pojištění, která bude plně vyhovovat vašim potřebám.

Ušetříte i několik tisíc ročně

Za pouhých pár minut můžete získat díky nezávislému srovnání pojištění nabídku, díky které můžete ušetřit i několik tisíc oproti stávající smlouvě.

Pojištění auta lze sjednat snadno online

V současné době žijeme v moderní době a docházení na kamennou pobočku pojišťovny už je dávno přežitkem. Není tak problém sjednat si pojištění auta – povinné ručení i havarijní pojištění – online z pohodlí domácího gauče.

S využitím srovnávače nejenom získáte obratem několik nabídek pojištění automobilu, ale navíc můžete ušetřit i výraznou částku, která může zejména v dnešní době výrazně přilepšit vašemu napjatému rodinnému rozpočtu. Využijte tak možnost sjednání online a získejte nabídku pojištění ještě dnes.

Ptáte se, zda pojištění auta skutečně potřebujete? Pojištění vozidla je zákonnou povinností. Pokud vlastníte nebo řídíte automobil v České republice, musíte mít podle zákona uzavřeno alespoň povinné ručení, což je takové pojištění zodpovědnosti za škodu způsobenou provozem vozidla. Pojištění musíte mít, i když auto neřídíte a máte ho zaparkované na silnici před domem, příjezdové cestě nebo v garáži. To platí pro všechny řidiče. Havarijní pojištění pak je volitelné a obvykle si ho uzavírají řidiči s dražšími vozy.

Proč byste si měli sjednat pojištění právě u nás? Jsme 100% nezávislí a pracujeme pouze ve prospěch našich zákazníků. Na rozdíl od některých našich konkurentů nejsme vlastněni žádnou pojišťovnou, kterou bychom preferovali. Můžeme vám tedy nabídnout tu nejlepší hodnotu a úspory doručit přímo k vám. Díky kombinaci nezávislosti a našich vynikajících technologií můžeme vyjednat nejlepší ceny a nejvýhodnější produkty a služby.

Jaké typy vozidel si můžete pojistit?

Měli byste být schopni najít pojištění pro většinu typů automobilů, ale pokud je váš automobil trochu neobvyklý, možná budete potřebovat specializovanější pojištění.

 • Sportovní vozy: U aut s nízkou světlou výškou, která jsou určená pro výkon a vysoké rychlosti bývá pojistné dražší než u standardního pojištění vozidel. Sportovní vozy mají totiž výkonnější motory a mohou dosahovat vyšších rychlostí, což statisticky zvyšuje pravděpodobnost nehody.
 • Upravené vozy: Automobily, které byly upraveny, jako jsou zakázkové karosářské nebo lakýrnické práce, modernizace motoru, případně prošly vylepšením vzhledu, výkonu, jízdních vlastností nebo funkčnosti mají obvykle dražší pojištění. Pojišťovny je klasifikují jako rizikovější a účtují si vyšší poplatky za pojistku.
 • Elektromobily: Automobily, které jsou poháněny výhradně baterií, jsou na trhu poměrně nové a využívají technologii, která není tak rozšířená jako standardní benzinové či naftové vozy – proto mohou být jejich opravy, a tedy i pojištění, dražší. Některé pojišťovny ale naopak nabízejí u ekologických aut nižší pojistné a výhodné nabídky pro jejich pojištění, proto si před výběrem pojistky udělejte srovnání.

Jaké další typy pojištění můžete získat?

Naše auta používáme různými způsoby, a proto pojišťovny poskytují specializované krytí pro některé specifické případy:

 • Jízda v zahraničí: Toto pojištění se vztahuje na řízení vašeho vozu v Evropě nebo v jiných zemích.
 • Používání pro služební účely: Tento typ krytí vás pojišťuje pro použití vašeho vozu k práci nebo podnikání.
 • Více vozidel: Toto pojištění vám dává možnost připojit k pojistné smlouvě více než jedno vozidlo a získat tak množstevní slevu.
 • Telematika: Dává vám možnost snížit pojistné instalací černé skříňky.

Kolik stojí pojištění auta?

Cenu pojištění vozidla může ovlivnit spousta různých věcí, ale obecně platí, že s přibývajícím věkem se pojistné obvykle zlevňuje. Například dvacátníci zaplatí za povinné ručení a havarijní pojištění obecně mnohem více než padesátníci. Je to proto, že se pojišťovny domnívají, že u mladších řidičů panuje větší pravděpodobnost pojistné události, protože mají méně řidičských zkušeností a vyšší pravděpodobnost, že se stanou součástí dopravní nehody.

Havarijní pojištění je obvykle dražší variantou, protože nabízí mnohem větší krytí. Pojištění odpovědnosti způsobené provozem vozidla (povinné ručení), bývá naopak levnější a častěji ho volí lidé s levnějším automobilem z druhé ruky.

Co dalšího ovlivňuje výši pojistného za pojištění vozidla?

Pojišťovny berou v úvahu mnoho faktorů, když zjišťují, jak rizikoví řidič můžete být – a čím větší riziko představujete, tím vyšší bude cena vašeho pojištění auta. Mezi tyto faktory patří:

 1. Vaše poloha: Některé lokality mohou mít vyšší míru krádeží nebo vandalismu než jiná. Obyvatelé Prahy tak zaplatí za pojistné v průměru více než obyvatelé podhůří Krkonoš.
 2. Vaše zaměstnání: Pojišťovny mohou považovat některá zaměstnání za rizikovější, zejména pokud zahrnují řízení velkého počtu kilometrů nebo práci s těžkými stroji.
 3. Váš počet ujetých kilometrů: Čím déle jste na cestách, tím větší je pravděpodobnost, že se stanete účastníkem nehody. Pokud jezdíte zřídka, můžete ušetřit s pojištěním na nízký počet ujetých kilometrů.
 4. Značka a model vašeho vozu: Pojištění dražších vozidel je z logiky věci obvykle dražší.
 5. Úschova a zabezpečení vašeho vozu: Garáže, příjezdové cesty a přístřešky pro auta i zabezpečovací zařízení obecně snižují riziko krádeže nebo vandalismu vašeho vozu.
 6. Vaše řidičská historie: To zahrnuje všechny vaše případné tresty za řízení a také všechny pojistné události, které jste v minulosti v rámci pojištění vozidla uplatnili.
 7. Vaše dobrovolná spoluúčast: Dobrovolná vyšší spoluúčast pojišťovnám napovídá, že je méně pravděpodobné, že budete uplatňovat neopodstatněné nároky na nízké škody.
Náš tip: Srovnání nabídek pojištění automobilu je vždy rychlý a snadný způsob, jak zjistit, jaké jsou vaše možnosti. Tak budete moci najít tu správnou pojistku, která nabízí veškeré krytí, které potřebujete, za nejlepší dostupnou cenu.

Jak mohu získat levnější pojištění auta?

Zde je několik věcí, které můžete zkusit, abyste snížili cenu pojistné smlouvy na auto:

 • Vytvořte si slevu na pojistné plnění díky delšímu bezeškodnému průběhu: Pokud se vám podaří vyhnout se nárokům na pojistné plnění za menší věci tím, že si opravy nebo výměny zaplatíte sami, můžete získat slevu na pojistném – čím déle budete bez nároků, tím větší by měla být sleva.
 • Vyhněte se úpravám: Úpravy vašeho vozu mohou často znamenat dražší náklady na opravy nebo potřebu hůře dostupných náhradních dílů, takže pravděpodobně zaplatíte více za jejich pokrytí.
 • Zvažte telematiku: Telematické pojistky, někdy známé jako pojištění černých skřínek, dávají mladším a nezkušeným řidičům šanci získat nižší pojistné tím, že prokáží, že mají rozumné řidičské návyky.
 • Vyhněte se automatickému obnovování pojistky: Vaše pojistná smlouva na auto bude pravděpodobně automaticky obnovena po skončení pojistného období, ale možná budete schopni najít levnější nabídku, když si je porovnáte online.
 • Plaťte ročně: Platba ročního paušálu za pojistnou smlouvu na auto se může zdát jako velký počáteční výdaj, ale celkově vás to bude stát méně, než kdybyste platili měsíční pojistné.

FAQ – Co vás nejčastěji zajímá?

Potřebuji pojištění auta?

Pojištění auta je pro řidiče v České republice zákonnou povinností. To znamená, že pokud vaše vozidlo není registrováno jako nepojízdné nebo není v procesu koupě či prodeje, může vám hrozit pokuta za nepojištění vozidla.

Proč je pojištění vozidel pro mladé řidiče tak drahé?

Noví řidiči a mladí řidiči obecně platí mnohem vyšší pojistné za pojištění vozidel, protože pojišťovny považují tyto skupiny za rizikovější z hlediska účasti na dopravní nehodě – je tedy pravděpodobnější, že budou uplatňovat nároky na pojistné plnění častěji.

Pomáhají řidičské kurzy snížit náklady na pojištění vozidla?

Ačkoli se díky kurzům řízení stanete lepším řidičem, neušetří vám to peníze na pojistném. Ve skutečnosti průměrný člověk nepocítí žádný rozdíl v pojistném bez ohledu na to, zda za sebou má nebo nemá kurzy bezpečné jízdy apod.

Jak funguje telematické pojištění?

Telematické pojištění spočívá v tom, že pojišťovna sleduje vaše řidičské návyky a upravuje pojistné podle toho, jak jezdíte. K tomu slouží jeden ze tří typů telematické techniky – černá skříňka (nejběžnější) instalovaná pod palubní deskou, připojitelné zařízení nebo aplikace ve vašem chytrém telefonu. To je užitečné zejména pro rozumné nové řidiče, protože to nabízí způsob, jak získat nižší pojistné jako odměnu za bezpečnou jízdu.

Jak mi mohou rodiče pomoci získat levnější pojištění auta?

Jako mladý nebo začínající řidič můžete pojistné výrazně snížit tím, že pojistíte vůz na svého rodiče. Starší zkušenější řidič, který bude pojistníkem získá nárok na nižší pojistné. Ačkoli to může být dobrý způsob, jak získat levnější pojištění, lidé toho někdy využívají, přičemž se jedná o velmi krátkodobé řešení. Dříve, nebo později se zkrátka i mladší řidič bude muset stát pojistníkem.

Je levnější platit za pojištění vozidla měsíčně nebo ročně?

Pravděpodobně získáte výhodnější pojistnou smlouvu, pokud budete platit roční pojistné, a ne měsíční splátky. Je to hlavně proto, že měsíční splátky jsou svým způsobem podobné čerpání úvěru – budete kryti v plné výši, ale ještě bez zaplacení celé částky. Platit měsíčně může být užitečné, protože si budete moci rozložit náklady na delší dobu, ale nakonec zaplatíte celkově o něco více.

Co je to bonus za bezškodní průběh?

Bonus za bezeškodní průběh je částka, kterou získáte, když po určitou dobu neuplatníte pojistnou událost. Čím déle jste bez pojistné události, tím více vám pojišťovna srazí pojistné, protože vás považuje za osobu, u které je menší pravděpodobnost, že v budoucnu uplatníte další pojistné události. Můžete uvažovat o tom, že nebudete uplatňovat nárok na pojistné plnění v případě nehody, pokud je škoda způsobená na vašem vozidle malá a bylo by rozumnější zaplatit opravu sami – řekněme, že spoluúčast, kterou byste museli zaplatit, by byla vyšší než celkové náklady na opravu. Tímto způsobem si zachováte bonus za bezeškodní průběh a zároveň na tom budete finančně lépe.

Jak dlouho je moje nabídka pojištění platná?

Jak dlouho je nabídka platná, záleží na pojišťovně. Pomocí naší služby porovnání cen si můžete ušetřit hledání, ale není zaručeno, že inzerovaná cena bude stejná jako cena, kterou získáte při podpisu.

Budou mi účtovány poplatky, pokud pojistku zruším?

Pokud pojistku zrušíte během prvního měsíce, pojišťovny si neúčtují žádný poplatek za zrušení, do té doby můžete od smlouvy odstoupit bez udání důvodů.

Jak mohu uplatnit nárok na pojistné plnění z pojištění vozidla?

Pro uplatnění pojistné události musíte obvykle zavolat své pojišťovně, i když můžete také uplatnit pojistnou událost online nebo vyplněním formuláře a jeho zasláním poštou.

Co se o nás povídá – Reference klientů

Vestibulum mattis rutrum risus. In tincidunt accumsan tortor sollicitudin suscipit. Nulla facilisi. Morbi facilisis purus ante, id vehicula ex consequat eu. Donec lobortis vehicula lacus ut.

Michal R.
Hodnocení: 5

Donec ullamcorper finibus est, in tempus mauris accumsan in. Sed rhoncus, nunc sed accumsan luctus, mi eros egestas tellus, eu auctor ex purus in ipsum. Morbi et ante imperdiet, tristique ante at, sodales diam.

Kateřina A.
Hodnocení: 5

Quisque et dolor ac turpis bibendum mollis. Interdum et malesuada fames ac ante ipsum primis in faucibus. Cras interdum, erat nec efficitur luctus, arcu nisl bibendum lectus, id pulvinar eros tortor a arcu.

Josef S.
Hodnocení: 5
Back To Top